607 007 077

Taurushaus>Vše o stavbě>Výhody dřevostaveb>Jaká je životnost dřevostavby?

Jaká je životnost dřevostavby?

Z hlediska životnosti se u dřevostaveb můžeme často setkávat se dvěma protichůdnými extrémy: staletá roubenka a poválečný okál. 

Dřevostavby včera

Roubenky stojí často v horských či podhorských oblastech, kde jsou vystaveny extrémním výkyvům počasí a přesto stále nejenže stojí, ale i fungují k plné spokojenosti svých obyvatel.

Komfort bydlení je obvykle také „jako za našich babiček“ – malá okna, nízké dveře a stropy, topení na tuhá paliva a minimální tepelná izolace. Tyto vlastnosti odpovídají technologiím používaným v době stavby roubenek.

Naproti tomu okna, dveře i stropy okálů odpovídají současným představám o pohodlném domě, ovšem konstrukce nemá velkou trvanlivost (byly navrženy na 30 až 40 let) a vzhledem k zanedbatelné ceně energií v tehdejším Československu mají i zanedbatelnou tepelnou izolaci. O kvalitě řemeslné práce za socialismu nemluvě.

 

Calisie - dřevostavba od firmy Taurushaus

Chcete o dřevostavbách Taurushaus vědět více?
Zeptejte se nás!

Dřevostavby dnes

Přesto není důvod dávat při plánování nového domu dřevostavbám červenou. Současné technologie umožňují postavit dům s dřevěnou konstrukcí, který bude vaší rodině sloužit po několik generací a vyhoví všem prostorovým, estetickým i ekonomickým požadavkům současných obyvatel.

V roce 2020 vstoupila v platnost nová legislativa pro výstavbu rodinných domů požadující téměř nulovou energetickou náročnost novostavby.

Právě takové jsou domy z nabídky společnosti Taurushaus, stavěné technologií KVH hranolů, která je vhodná pro domy nejrůznějších velikostí a dispozic.

Naše domy vyhovují standardu Budovy s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB – nearly zero energy building), zavedeným Směrnicí EP 2010/31/EU a technickým parametrům specifikovaným ve vyhlášce č. 264/2020 Sb.

Výhody dřevostaveb Taurushaus:

Domluvte si prohlídku takového domu

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše